Ürünlerimiz > Yenileme

RauMatic R251


Elastik spor yüzeylerinin yenilenmesi için freze makinesi

Spor yüzeylerinin yüzey tabakasının aşındırılması ile yenileştirilmesi ve bunu takiben yeniden kaplanması tam yenilemeye bir alternatif olarak her zaman önemini korumuştur. Bunun nedeni, bu şekilde, önemli miktarda maliyetin ve malzemenin kurtarılıyor olmasıdır. Yeniden kaplama sonrasında, yüzey kaplamasının ve kalınlığı ve teknik özellikleri korunmuş olur ve hatta geliştirilmiş olur.

RauMatic R251 elastik PU spor yüzeylerinden yüzey kaplamasını frezelemek için kullanılan bir makinedir. Bu işlemde, frezeleme silindiri yaklaşık 3.000 rpm gibi bir hızla yüzeyi aşındırır. Freze silindiri yaklaşık 350 mm genişliktedir ve tungsten carbide kullanan frezeleme diskleri ile donatılmıştır. Makinenin içindeki emme sistemi derhal aşındırılmış malzemeyi frezeleme cihazından çeker ve yanı zamanda çalışma alanını soğutur. Bu şekilde, cihazlara hasar verecek ısınma ve kaplama korunmuş olur.

Malzeme derhal bir filtre birimine taşınır. Kartuş filtreler egzoz havasını aşınmış malzemeden ayırır. Bu, 500 litre kapasiteli bir kir konteynırı içinde biriktirilir ve çok az bir çaba harcaması ile atılabilir. Bir çok değiş tokuş edilebilir konteynır kullanımı uzatılmış kesintiler yapılmadan sürekli çalışmayı mümkün kılar. Aşındırılacak malzemenin kalınlığı, bir dokunmalı yoklama sistemi ile milimetre mertebesinde otomatik olarak düzenlenebilir. 1 ila 5 mm arasındaki kalınlıklar bir çalışma operasyonu ile giderilebilir. Altyapının kalitesine bağlı olarak, yeni yüzey tabakası istenilen şekilde uygulanabilir.

Makinenin sürüşü 70 kW güç üreten ekstra güçlü bir dizel motor ile sağlanır. Direksiyon ve besleme sürüşleri ise hidrolik kullanımı ile sağlanır. Bir hidrolik motor filtre kartuşlarını temizlemek için rotasyon konumuna getirir. Dolu iken, kir konteynırı çıkartılmak için hidrolik olarak alçaltılabilir ve daha sonra boş bir konteynır ile değiştirilir.

Teknik Bilgiler

Şasi Lazer kesimli çelik iskelet, plastik kaplamalı
Tahrik tertibatı motor/güç Su soğutmalı, 4 silindirli dizel motor, 70 kW (96 beygir)
Çalışma Genişliği 300 - 350 mm
Performans Yaklaşık 100 – 150 m²/saat
Freze Değişimi (freze derinliği) 1 - 5 mm
Freze silindirirnin ömrü 5.000 - 7.000 m²
Ağırlık 1.500 kg
Ebatlar U 3.200 x G 1.300 x Y 1.600 mm
Teknik değişiklikler yapma hakkı saklıdır

 

Katalog

Kontrol konsollu operatör yeri

Sertmetal diskli freze silindiri

Malzeme konteynerli filtre ünitesi

4 silindir (96 beygir) turbo-dizel motor

 

© Copyright 2013. Tüm Hakları Saklıdır. Web sitesi tasarımı ve kodlaması IFB Teknoloji A.Ş. tarafından yapılmıştır.